Hece Tablosununu Pekiştirelim

A A A

2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılına bu yıl başlayan öğrenciler,okuma-yazma çalışmalarında epeyce yol aldılar.Bazı öğretmen arkadaşların harfleri bitirdiği duyumunu bile alıyoruz.

Okuma yazma çalışmalarında artık sona geliyoruz.Okuma ve yazmaya geçmenin  temelini oluşturan hece çalışmalarıyla öğrencilerin pekiştirilmesi ve hecelerin kavratılması büyük önem taşıyor.Altta verilen hece tablosunda temel hecelere ek olarak üç sesli hecelere de yer verilmiştir.Bu yıl değişen harfler,yeni yazılışlarıyla tabloda yer almaktadır.Tabloda seslerin tamamı bulunmamaktadır.Sesler verildikçe tabloya seslere uygun heceleri ekleyebilirsiniz.
Hece Tablosu Nasıl Çalışılır?
İlk heceden başlayarak sırayla çocuğunuza okutun.Çocuğunuz takılmadan okuyabiliyorsa,zaten okumaya hazırdır yada başlamıştır,diyebiliyoruz.
Ancak, okuma sırasında bilemediği veya takıldığı heceler varsa,o hece deftere yazdırılmalıdır. Yazma esnasında sesli okuyarak yazdırılırsa daha yararlı olur.
Tabloyu docs.com ve Google Drive olmak üzere iki farklı kaynaktan yayınladım.Her iki kaynaktanda büyük boyutta izleyebilir veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir